Przechowywanie leku Izotek w wysokiej temperaturze a jego skuteczność

Witam, mam pewien problem. Mianowicie przez przypadek zostawiłem w aucie na cały dzień lek Izotek (należy go przechowywać w temperaturze do 30 stopni) bardzo możliwe że przegrzał się, bo wiadomo jak to w upalny dzień jest. Gdy wieczorem wyciągnąłem 3 kapsułki okazało się że są miękkie, natomiast rano wyciągnąłem następną i była twarda. Proszę o pilną pomoc gdyż nie chcę przerywać leczenia. P.S. to było nowe opakowanie więc nie wiem czy będę musiał znów wydać te 150 zł.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Preparat Izotek należy przechowywać w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza. Nie powinno się stosować leków , które były źle przechowywane. Na skutek podwyższonej temperatury mogło dojść do utraty właściwości leku lub może on być szkodliwy dla zdrowia. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.