Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przechowywanie leku Izotek w wysokiej temperaturze a jego skuteczność

Witam, mam pewien problem. Mianowicie przez przypadek zostawiłem w aucie na cały dzień lek Izotek (należy go przechowywać w temperaturze do 30 stopni) bardzo możliwe że przegrzał się, bo wiadomo jak to w upalny dzień jest. Gdy wieczorem wyciągnąłem 3 kapsułki okazało się że są miękkie, natomiast rano wyciągnąłem następną i była twarda. Proszę o pilną pomoc gdyż nie chcę przerywać leczenia. P.S. to było nowe opakowanie więc nie wiem czy będę musiał znów wydać te 150 zł.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate objawia się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk łysienia skóry, która nie zostaje zapalnie zmieniona. Na temat pierwszych objawów łysienia plackowatego wypowiada się dr Tomasz Wasyłyszyn.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Preparat Izotek należy przechowywać w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza. Nie powinno się stosować leków , które były źle przechowywane. Na skutek podwyższonej temperatury mogło dojść do utraty właściwości leku lub może on być szkodliwy dla zdrowia. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam,
lek można zażywać dalej.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy