Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przechowywanie leku Izotek w wysokiej temperaturze a jego skuteczność

Witam, mam pewien problem. Mianowicie przez przypadek zostawiłem w aucie na cały dzień lek Izotek (należy go przechowywać w temperaturze do 30 stopni) bardzo możliwe że przegrzał się, bo wiadomo jak to w upalny dzień jest. Gdy wieczorem wyciągnąłem 3 kapsułki okazało się że są miękkie, natomiast rano wyciągnąłem następną i była twarda. Proszę o pilną pomoc gdyż nie chcę przerywać leczenia. P.S. to było nowe opakowanie więc nie wiem czy będę musiał znów wydać te 150 zł.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! Preparat Izotek należy przechowywać w temperaturze poniżej 30 stopni Celsjusza. Nie powinno się stosować leków , które były źle przechowywane. Na skutek podwyższonej temperatury mogło dojść do utraty właściwości leku lub może on być szkodliwy dla zdrowia. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Witam,
lek można zażywać dalej.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy