Wysoka temperatura a przechowywanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od pół roku stosuję tabletki antykoncepcyjne "Yasmin". Zażywam je codziennie o godz. 15. W ulotce znajduje się informacja, że należy je przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni C. Jutro jadę nad morze, mam w planie plażowanie. Zastanawiam się, czy mogę je mieć przy sobie jeśli temperatura będzie np. 30 stopni C.? Czy nie obniży się ich skuteczność? Proszę o możliwie szybką poradę. MAGDA_90
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tabletki powinny być przechowywane zgodnie z zaleceniami producenta. W przeciwnym razie, nie daje on gwarancji skuteczności działania farmaceutyku.
Dlatego też nie powinna Pani zabierać tabletek na plaże, gdzie temperatura w słońcu może znacznie przekroczyć 25 st.