Jak postąpić z tymi krążkami?

8 sierpnia muszę włożyć nowy system Nuvaring po tygodniowej przerwie. Od 28 lipca do 10 sierpnia przebywam po za miejscem zamieszkania. Mam ograniczoną możliwość umieszczenia krążka w lodówce od 28 lipca do 8 sierpnia. Czy lepiej jest zabrać ten krążek i trzymać go w normalniej temperaturze pokojowej - nie w lodówce, czy lepiej krążek włożyć 10 sierpnia, dwa dni później i zalecana tygodniowa przerwa? Czy przy trzymaniu krążka w takiej temperaturze tyle dni może się on uszkodzić, być nie skuteczny? Czy lepiej zaczekać i włożyć dopiero po powrocie?
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krążek NuvaRing nie musi być trzymany w lodówce. W ulotce dołączonej do opakowania możemy znaleźć informacje, z których wynika, że lek ten należy przechowywać w temperaturze, która nie przekracza 30 stopni Celsjusza. Nie ma tam informacji o konieczności trzymania leku w lodówce.

W związku z tym może Pani zabrać krążek na wyjazd i stosować go zgodnie ze schematem. Krążek będzie tak samo skuteczny. Proszę jedynie pamiętać, by trzymać go w oryginalnym opakowaniu, aby był chroniony przed światłem oraz wilgocią.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/w-jaki-sposob-nalezy-przechowywac-krazek-antykoncepcyjny,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-minusowa-temperatura-oslabia-dzialanie-krazka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-niska-temperatura-przechowywania-krazka-adaring-moze-obnizyc-jego-skutecznosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.