Czy powinnam zapisać się na kontrolę do mojego dermatologa?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu choruję na łuszczycę. Ostatnią kontrolę u dermatologa miałam w lipcu, obecnie niema ani śladu łuszczycy. Miesiąc temu zdiagnozowano u mnie autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, przyjmuje lewotyroksynę i metforminę chlorowodorku. Czy powinnam zapisać się na kontrolę do mojego dermatologa?
KOBIETA, 23 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli obecnie nie ma Pani żadnych problemów skórnych i objawy łuszczycy są w remisji, to nie ma pilnej potrzeby konsultacji z dermatologiem. Leki przepisane na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, takie jak lewotyroksyna i metformina chlorowodorku, nie powinny bezpośrednio wpływać na skórę.

Jednak zawsze warto być czujnym i monitorować swoje zdrowie. Jeśli pojawią się nowe objawy lub nasilenie problemów skórnych, konieczna będzie konsultacja z dermatologiem.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-autoimmunologiczne-zapalenie-tarczycy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.