Jak leczyć autoimmunologiczne zapalenie tarczycy?

Dzien dobry. Od 4 lat chiruje na niedoczynnosc tarczycy I Hashimoto. Po usg lrkarz stwierdzil ze choroba antyimunologiczna zjadla mi tarczyce, wczesniej dostawalam eutyrox 75, teraz 125. Od kilku miesiecy czulam sie koszmarnie. Zrobilam badania I tu niespodzianka. Tsh 0,053, FT3 5,1. FT 4 17,2. Ale rekord to anty Tpo 5227,9IU/ml. Boli mnie wszystko I czuje sie koszmarnie. Jak sobie pomoc? Nie wiem czy moge suplementowac selen,magnez,cynk, chcialam pomoc sobie ashwagandha bo mam stany lekowe , lekarz rozklada rece I mowi - odstawic eutyrox ( myslalam ,zeby raczej zmniejszyc dawke ) prosze o porade

Lek. Michał Lenard

Sugeruję zastosować się do zaleceń swojego lekarza i odstawić Euthyrox na wyznaczony czas. Odnośnie stanów lękowych warto skonsultować się z psychiatrą. Pozdrawiam!