Co myśleć o moich wynikach hormonów?

Dzień dobry Otrzymałam dzisiaj wyniki i mam tsh 0.036 natomiast ft3 3.30. I ft4 1.46. Źle się czuję, jestem zmęczona, wypadają mi włosy, czuję, że puchnę i nie mogę zbic wagi. Biorę euthyrox 75/100 na zmianę I mam stwierdzone Hashimoto, ale myślę o zmianie endokrynologa, bo leczenie nie przynosi polepszenia.
KOBIETA, 35 LAT około miesiąca temu

Hormony a zachowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

niestety nie wspomina Pani, jakie wyniki badań miała Pani wcześniej – np. przed rozpoczęciem leczenia. W tym momencie na pewno poziom TSH jest za niski, a fT4 – zbyt wysoki.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/t4-i-ft4.

Może to wskazywać na nadczynność tarczycy, choć oczywiście koniecznie powinna Pani skonsultować się z endokrynologiem. Niewykluczone, że w tej sytuacji wskazane będzie zmodyfikowanie dawek lewotyroksyny, ale na ten temat powinna Pani porozmawiać ze specjalistą, który zna historię Pani choroby, a także może całościowo ocenić proces leczenia – od momentu, kiedy zdiagnozowano u Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, aż po najnowsze wyniki badań.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/tarczyca-hashimoto-przyczyny-objawy-leczenie-dieta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy