Co oznaczają te suche plamy okolicy piersi?

Od kilku lat mam brązowe, suche plamy pod piersiami. Teraz pojawiły się na wewnętrznej stronie łokcia. Dodam że mam nieregularny okres i częste bóle głowy. Czy to ma jakiś związek ze sobą? Co to może być i jak się tego pozbyć?
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

brązowe, suche plamy pod piersiami mogą mieć wiele różnych przyczyn. Jedną z możliwości jest występowanie grzybicy skóry, zwłaszcza jeśli plamy są wilgotne lub swędzące. Innymi możliwościami są alergie skórne, wyprysk, łuszczyca czy nawet łojotokowe zapalenie skóry.

Co do nieregularnego okresu i częstych bólów głowy, może to wskazywać na problemy hormonalne. Nieprawidłowości hormonalne również mogą wpływać na kondycję skóry, powodując zmiany skórne.

W celu uzyskania dokładnej diagnozy i odpowiedniego leczenia, zalecamy skonsultowanie się z dermatologiem. Specjalista przeprowadzi dokładne badanie skóry, zapyta o historię medyczną i przeprowadzi odpowiednie testy, jeśli będzie to konieczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-te-plamy-pod-biustem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.