Czy powiększone węzły chłonne w pachwinach mogą oznaczać chłoniaka?

Witam, mam powiększone węzły chłonne. Jeden na szyi, pozostałe w pachwinach, na wszelki wypadek zrobiłam prywatnie RTG a badanie było opisane jako profilaktyczne. Osobiście wydaje mi się, że węzły chłonne na prześwietleniu są powiększone jednak opis mówi tylko: "Pola płucne bez zmian ogniskowych. Przepona i kąty wolne. Sylwetka serca w granicach normy". Boję się, że mam chłoniaka bo inne objawy się zgadzają. Czy gdyby węzły były powiększone znalazłoby się to w opisie badania profilaktycznego?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zglosic się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można zdecydować o dalszej diagnostyce