Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak rozpoznać powiększone węzły chłonne?

Dzień dobry, proszę o pomoc, bo trochę się martwię. Jak rozpoznać powiększone węzły chłonne? I jakie są najczęstsze objawy chłoniaka? Jakie badania należałoby wykonać , aby sprawdzić, czy nie mam chłonniaka? Do jakiego lekarza warto się zgłosić? Czy powiększone węzły chłonne można wyczuć gołymi rękami? Co się wówczas powinno wyczuć, jeżeli byłoby z nimi coś nie w porządku? Jaka jest szansa zachorowania na chłonniaka? W jakich miejscach na ciele pojawiają się powiększone węzły chłonne? Gdzie można je wyczuć? Bardzo się martwię, że sprawa chłonniaka może mnie dotyczyć, ale wolałbym mieć pewność. Proszę o poradę. Pozdrawiam
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Bandażowanie dłoni

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Powiększone węzły chłonnej są najczęściej wyczuwalnymi grudkami, zlokalizowanymi na potylicy, za uszami, pod żuchwą, bo bokach szyi, nad obojczykami, w pachach lub pachwinach.
Najczęstszymi objawami chłoniaka są: powiększone węzły chłonne, utrata masy ciała, nocne poty, gorączka.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy