Co oznaczają wyniki badań tarczycy u 35-latki?

Witam, zanim wybiorę się do swojego lekarza pierwszego kontaktu chciałbym zasięgnąć opinii dotyczących moocj wyników badań. (Zaczynam stąd gdyż mój lekarz rodzinny co by nie było zawsze mówi Mi jedno "za młoda jesteś na choroby" mam 35 lat) Zrobiłam badania profilaktyczne ogólnie morfologia wporzadku jedynie monocyty powyżej normy z tarczyca coś nie tak: TSH w normie FT3 podwyższone 4,22 (Norma2,30-4,20) FT4 w normnie P/c antytyreoglobulinowe (ATG) (O18) < 1,3 IU/mL < 4,5 P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) ↑ 173 U/ml < 60 Ogólnie od długich miesięcy czuje się słabo, zmęczona, nerwowa, nie mogę pozbyć się wagi, ciągle boli mnie głowa, mam bardzo często uczucie szczypania w czole, a od ponad roku ciagle rośnie mi prawy migdał sam z siebie coraz większy. Co może być przyczyną, jakie mogą być skutki, jakie badania mogę wykonać dalej? Proszę o pomoc abym idąc do swojego lekarza znów nie została oddelegowana Pozdrawiam

Podwyższone stężenie przeciwciał ATPO wskazuje na zapalenie tarczycy, prawdopodobnie o etiologii autoimmunologicznej (Choroba Hashimoto). Prawidłowe FT4 wskazuje, że tarczyca pracuje prawidłowo, jednak dość wysokie TSH może wskazywać na powoli rozwijający się proces niedoczynności. Proponuję konsultację z endokrynologiem. Z uwagi na złe samopoczucie i rozwój choroby autoimmunologicznej sugeruję odnalezienie czynnika spustowego - bardzo często podłożem takich stanów są nietolerancje pokarmowe i zaburzenia w składzie mikrobioty jelitowej.