Powiększony jajnik a prawidłowe wyniki badań

MÓJ LEKARZ GINEKOLOG PO USG POWIEDZIAŁ ZE NIE MAM CZYM SIE MARTWIC,WIEC MAM NADZIEJE ZE NIC POWAZNEGO TO NIE JEST.TERAZ BYLAM NA BADANIU PIERSI I JEST OK NA USG Z TYM JAJNIKIEM POWIĘKSZONYM ZAPISAŁ MNIE NA 03.12.A POPRZEDNIO BYLAM 15STEGO PAZDZIERNIKA NA USG,GDY DOKTOR STWIERZIL POWIĘKSZENIE PRAWEGO JAJNIKA.Co może być jeszcze stanem zaniepokojenia ze cos nie tak?odp

Takie niewielkie powiększenie jednego z jajników jest normalną sytuacją kliniczną, która dość często występuje u kobiet i wcale nie jest związana z żadną patologią (jeśli miejscowo nie uwidoczniono w takim jajniku żadnych morfologicznych, strukturalnych zmian). Proszę się nie martwić z tego powodu i zgłosić się na umówioną kontrolną wizytę z USG.