Co oznaczają powiększone węzły chłonne na szyi?

Witam od kilku miesiecy mam powiekszone dwa wezly chlonne na szyji.zrobilam morfologie wyszla dobrze. Bylam tez na usg. Pani doktor powiedziala ze sa to wezly chlonne odczynowe o wielkosci 12 mm. Czy jest sie czym martwic?

W takim wypadku skoro na USG wyszło, że węzły chłonne mają charakter odczynowy nie ma powodu do niepokoju. Te węzły chłonne mają typową budowę pozapalną i nie wykazują podejrzeń żadnej patologii.