Obustronnie powiększone węzły chłonne

Proszę o interpretację: Obustronnie w badaniu USG stwierdza się obecność powiększonych węzłów chłonnych grupy II (okolicy kąta żuchwy), o podłużnym kształcie i linijnej wnęce tłuszczowej: - po stronie prawej pojedynczy wym. 21x11x31 mm, - po stronie lewej dwa węzły chłonne wym. 19x9x24 mm i wyżej od niego 17x10x20 mm, Opisane węzły chłonne w badaniu w opcji CD/PD wykazują prawidłowe odwnękowe, skąpe unaczynienie. Obraz opisanych węzłów chłonnych w badaniu wskazuje na charakter odczynowy.

Węzły chłonne choć powiększone jednak w badaniu USG nie mają ani patologicznego ukrwienia ani patologicznej budowy. Mają charakter odczynowy, pozapalny. Jeśli wyniki badań laboratoryjnych są w porządku, klinicznie nie ma podstaw do podejrzeń choroby rozrostowej układu chłonnego to nie ma powodu do niepokoju. Proszę wykonywać zalecenia lekarza prowadzącego.