Powiększony węzeł chłonny oraz bóle kości i stawów a wyniki badania krwi

Witam proszę o interpretacje wyniku: Leukocyty 9,70 (4,50-10,00), Erytrocyty 4,21 (4,20-5,40), mcv 98,3(81,0-94,0), mch 34,2(28,0-34,0), rdw-sd 47.5(36,4-46,3), mpv 11,1(8,0-11,0), mon 0,76 (0,29-071), eos 0,33 (0,04-0,30) dodatkowo w moczu: nabłonki płaskie - dość liczne wpw, nabłonki okrągłe - pojedyncze wpw, leukocyty 4-6 wpw, erytrocyty 0-1wpw, baktrie -nieliczne. Od dłuższego czasu powiększony węzeł chłonny w usg bez patologi. Bóle stawowe, Kostne. Pozdrawiam i dziękuje za odp.

Witam! Wyniki badań najprawdopodobniej świadczą o niedoborze witaminy B12 bądź kwasu foliowego. Mogą towarzyszyć jednak również innym jednostkom chorobowym np. niedoczynności tarczycy, chorobom wątroby i szpiku. Myślę że w tej sytuacji warto zgłosić się do lekarza POZ i wykonać odpowiednie badania. W związku z podwyższonym poziomem leukocytów należy wykonać również ręczny rozmaz układu białokrwinkowego, który jest badaniem o wiele bardziej dokładnym niż przedstawiony wynik a anazizatora automatycznego.