Powrót do sprintów po operacji

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy po 40 dniach od operacji, mogę wrocić do treningów biegowych tudzież sprinterskich, bez żadnych cięzarów. Co prawda treningi rowniez operają sie na różnych wymachach, rozciąganiu, lecz postanowiłem zrezygnować z cięzarów. Blizna jednak jest widoczna, ale chciałbym jak najszybciej wrócić do treningów. Cze leki trening mi nie zaszkodzi?

Trudno odpowiedzieć na pana pytanie przy takiej ilości danych. Blizna jest naturalnym procesem gojenia rany i może być bardziej czy mniej widoczna ale nie świadczy o możliwości podjęcia treningów. Ważne jaki to był zabieg. Pełnej odpowiedzi powinien udzielić chirurg, który pana operował i do niego proszę się zwrócić z tym zapytaniem

Proszę poczekać do 2 miesięcy od operacji i powoli wracać do treningów.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg