Poziom ALT i AST u 25-latka

Witam, Mam 25 lat i od pewnego czasu mam podwyższony alat oraz aspat. Do tego jestem "delikatnie otyły". Mam 107kg oraz 175 cm wzrostu. Od pewnego czasu przestałem jadać namieście oraz lepiej się odżywiać. Wczoraj wykonałem badanie krwi aby sprawdzić czy moje wyniki się poprawiły, ale niestety alat wyszedł 173,2, a było wcześniej 149. Zaś aspat wyszedł 54,5, a był 52,1. Co powinien zrobić teraz? Nie chce się leczyć na własną rękę aby sobie nie zaszkodzić. Bardzo proszę o pomoc.

Diagnostyka chorób wątroby- usg jamy brzusznej z oceną wątroby w kierunku stłuszczenia, dorobienie wyników GGTP, FA, wirusologia HBS, anty HCV, ewentualnie inne wirusy hepatotropowe, bilirubina. Można podejrzewać niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby. Przyjmować leki hepatoprotekcyjne.