Poziom d-dimerów a witrektomia

Dzień dobry. 3 miesiące temu pogorszył mi się wzrok w prawym oku - wytworzył się wylew podsiatkówkowy, który obecnie przelał się do ciała szklistego. Za miesiąc mam mieć operację. Wczoraj odebrałam wyniki i trochę się zmartwiłam, bo jeszcze miesiąc temu d-dimery były na poziomie 40 a teraz sięgają 198ng/ml czyli górnej granicy. Leczę się na serce- leki rozrzedzające krew zmieniono mi na acard, ponadto biorę metfoxmax na cukier. Czy ddimery mogą nieść za sobą jakieś ryzyko przed witrektomią?

Lek. Katarzyna Szymczak

Poziom D-dimerów jest niski, jeśli nie ma Pani żadnych dolegliwości, nie świadczy o chorobie.
Pozdrawiam