Poziom leukocytów i moczanów bezpostaciowych w 5 miesiącu ciąży

dzien dobry jestem w 5 miesiacu ciazy moje leukocyty to 5-10, moczany bezpostaciowe bardzo liczne wpw . Czy powinnam sie zglosic do lekarza??

witam,
Wspomniane przez panią moczany to po prostu składniki mineralne, które (podobnie jak np. szczawiany) mogą znajdować się w moczu wskutek jego zastoju. Moczany często pojawiają się u kobiet w zaawansowanej ciąży. W tym czasie macica znacznie się powiększa, uciska na moczowody i powoduje zastój moczu. Najczęściej stwierdzenie obecności moczanów w badaniu ogólnym moczu nie niesie za sobą żadnych poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jednak przyszła mama z takimi wynikami badań powinna zadbać o dobre nawodnienie organizmu. Należy też unikać wysokozmineralizowanych wód mineralnych i wybierać te o niższej zawartości minerałów (proszę sprawdzać etykiety na butelce). Po zwiększeniu podaży płynów i wybraniu odpowiedniej wody sytuacja powinna się poprawić.

Podwyższona liczba leukocytów powinna być zweryfikowana przez lekarza i możliwe iż wymagane będzie włączenie leczenia