Poziom monocytów 7% w badaniu krwi

Witam, proszę o interpretację wyniku monocytów w badaniach krwi. Monocyty 7% (2-6%). Wszystkie inne wyniki są prawidłowe.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Aby móc zinterpretować wyniki badań przede wszystkim konieczne jest poznanie ich w całości, po za tym wynik procentowy nic tak naprawdę nam nie mówi, tym bardziej nie znając dokładnych wartości procentowych reszty leukocytów. Zawsze wynik procentowy jest interpretowany łącznie z wartością bezwzględną. Przyczyn podwyższonych wartości monocytów może być wiele: choroby hematologiczne np. procesy rozrostowe; choroby przewodu pokarmowego np. choroba Crohna; zakażenia bakteryjne, wirusowe, choroby tkanki łącznej. Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy