Poziom monocytów 7% w badaniu krwi

Witam, proszę o interpretację wyniku monocytów w badaniach krwi. Monocyty 7% (2-6%). Wszystkie inne wyniki są prawidłowe.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc zinterpretować wyniki badań przede wszystkim konieczne jest poznanie ich w całości, po za tym wynik procentowy nic tak naprawdę nam nie mówi, tym bardziej nie znając dokładnych wartości procentowych reszty leukocytów. Zawsze wynik procentowy jest interpretowany łącznie z wartością bezwzględną. Przyczyn podwyższonych wartości monocytów może być wiele: choroby hematologiczne np. procesy rozrostowe; choroby przewodu pokarmowego np. choroba Crohna; zakażenia bakteryjne, wirusowe, choroby tkanki łącznej. Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badania.