Poziom progesteronu i prolaktyny w II połowie cyklu

Witam, z uwagi na b.obfite miesiączki (ginekologicznie usg bez przyczyny) i złe samopoczucie w II połowie cyklu lekarz zlecił mi wykonanie poziomu progesteronu oraz prolaktyny, w tym po obciążeniu MTC po 1 h. Badania były wykonywane w 21 dc. Poziom progesteronu wyszedł w normie, prolaktyny również (wynik: 232,1 mU/l przy normie 37 mU/l). Poziom prolaktyny po obciążeniu natomiast zmalał do 179,8 mU/l. Czy mogłabym prosić o wskazówki co taki wyniki oznacza? Z góry dziękuję, Pozdrawiam, Iza

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.