Poziom troponin a arytmia komorowa
Witam. Co oznacza wynik badania Troponin T hs o wartości 4 ng/L u osoby cierpiącej na arytmię komorową? Czy taki wynik świadczy o tym, że serce jest w złym stanie? W dawniej robionym badaniu USG zaznaczony był m.in. przerost mięśnia LK i powiększona jama LP.

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Jeżeli przepływ w naczyniach wieńcowych jest prawidłowy i nie ma cech niedokrwienia mięśnia sercowego to podwyższony poziom troponin świadczy o uszkodzeniu mięśnia sercowego w wyniku kardiomiopatii lub z powodu ciężkiego przebiegu arytmii.