Poziome ustawienie kości krzyżowej i podejrzenie obustronnej spondylolizy w wyniku MRI kręgosłupa
pytanie dotyczące wyników MRI kręgosłupa L-S-Poziome ustawienie kości krzyżowej;-odwodnienie i mierne obniżenie tarczy międzykręgowej L5S1;-ustawienie trzonów na tym poziomie w minimalnym przodoześlizgu;-podejrzenie obustronnej spondylolizy;-szerokopodstawne centralno-lewoboczne uwypuklenie pierścienia włóknistego na ok. 2mm z obszarem hyperintensywnym;-dyskretne modelowanie worka oponowego;-zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych z niewielka ilością płynu jamach stawowych

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej oraz patologicznych zmian wpływających na obecne w kręgosłupie struktury nerwowe. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem lub neurochirurgiem.