Pozostały miąższ obu płatów tarczycy widoczny głównie w biegunach górnych

Witam bo w opisanym bd usg tarczycy nie starczyło znaków dlatego dokańczam opis.W lewym płacie tarczycy widoczny jest ponadto torbielowaty guzek o wymiarach 11x9x7mm z drobnymi przyściennymi . elementami litymi wewnątrz. Pozostały miąższ obu płatów tarczycy widoczny głównie w biegunach górnych o nieco niejednorodnej echogeniczności węzły chłonne niepowiększone. Dodam że biopsja bd 12tego pażdziernika, miałem w tym roku 4 razy infekcje dróg oddechowych lekarz podejrzewa że to od tarczycy było.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna biopsja aby moc coś wiecej powiedziec. prosze koniecznie udać się do lekarza endokrynologa.