Czy taka tarczyca kwalifikuje się do operacji?

Tarczyca - 39 lat kobieta Robiłam usg tarczycy i jest następujące. Płat prawy:14x34x68mm, płat lewy 14x28x64mm. Cieśń 4 mm. Miąższ o nierównomiernie obniżonej echogeniczności. W płacie prawym w dolnym biegunie torbielowto - lity guzek 13x9mm, podobny w górnym biegunie 3x3mm, w części środkowej normoechogeniczny guzek 7x7mm . W górnym biegunie płata lewego guzek lito - torbielowaty 4x2 mm. Unaczynnienie miąższu w normie. Unaczynnienie guzków obwodowe. Czy taka tarczyca kwalifikuje się do operacji

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest biopsja chyba ze obraz usg sugeruje zmiany które warto usunąć w całości