Czy taka tarczyca kwalifikuje się do operacji?
Tarczyca - 39 lat kobieta Robiłam usg tarczycy i jest następujące. Płat prawy:14x34x68mm, płat lewy 14x28x64mm. Cieśń 4 mm. Miąższ o nierównomiernie obniżonej echogeniczności. W płacie prawym w dolnym biegunie torbielowto - lity guzek 13x9mm, podobny w górnym biegunie 3x3mm, w części środkowej normoechogeniczny guzek 7x7mm . W górnym biegunie płata lewego guzek lito - torbielowaty 4x2 mm. Unaczynnienie miąższu w normie. Unaczynnienie guzków obwodowe. Czy taka tarczyca kwalifikuje się do operacji

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Sadze ze konieczna jest biopsja chyba ze obraz usg sugeruje zmiany które warto usunąć w całości