Pozytywne testy ciążowe a brak pęcherzyka w usg

Witam! 5 dni temu zrobiłam sobie test ciążowy, kolejnego dnia kolenjne i wszytskie wyszły pozytywne z coraz wyrazniejszą kreseczką:) Na wizycie u gin. (usg dopochwowe) lekarz nie zobaczyl pęcherzyka i zalecił wizyte po 10 dniach i tabletki duphaston 2x1. w opisie usg jest endometrim 19 mm i płyn w zatoce douglasa. Dodatko czuje lekki piekący bol po lewej stronie na wysokosci kosci biodrowej. I juz sama nie wiem czy jest mozliwość ciąży ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, proszę udać się do ginekologa po wyznaczonym czasie. Pęcherzyk ciążowy uwidoczniony powinien zostać przy wartościach HCG rzędu 1500 ( w zależności od aparatu mogą to być mniejsze wartości). Do tego czasu może Pani wykonać seryjne oznaczenie HCG z krwi obwodowej i obserwować, jak zmienia się stężenie. Pozdrawiam.