Pozytywny test ciążowy a badania w kierunku toksoplazmozy

Witam dzisiaj zrobiłam test ciążowy i wynik jest pozytywny, więc po pracy poszłam zrobić badania na Toxoplazma gondii i dostałam wyniki na internet i nic z nich nie rozumiem tak więc Przeciwciała w kl. IgM [S/CO] : 0,259...proszę mi powiedzieć co to oznacza, bo się denerwuje dziękuję pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wynik nie wskazuje na infekcję w fazie aktywnej. Do pełnej interpretacji konieczna znajomość norm obowiązujących w danym laboratorium.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm obowiązujących w danym laboratorium nie można się wypowiedzieć. Proponuję udać się do lekarza ginekologa.