Pozytywny wynik testu ciążowego a torbiele na jajnikach

miesiąc temu mój lekarz wykrył na jajniku torbiel. Po miesiączce miałam kolejne badanie usg, które potwierdziło "zejście" torbieli, za to obydwa policystyczne jajniki. Tydzień później odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. Po 35 dniach od poprzedniej miesiączki wykonałam test ciążowy (do tej pory miałam bardzo regularne, 28dn cykle). Test poranny okazał się pozytywny, ponowiłam go ok godziny 13 tego samego dnia z takim samym skutkiem. Poza częstym siusianiem nie mam żadnych objawów. Czy to ciąża?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pozytywny wynik testu ciążowego z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na ciążę. Proszę wykonać oznaczenie poziomu betaHCG we krwi oraz udać się na wizytę do lekarza ginekologa. Specjalista będzie miał możliwość zweryfikowania czy doszło do zapłodnienia.