Pożywienie w ranie po ekstrakcji zęba

Witam serdecznie, dzisiaj rano miałam wyrwaną górną 4. Po 4 godzinach zjadłam kawałek bułki(miękka czcześć) i mam wrażenie że trochę przykleilo się do miejsca po wyrwanym zębie. Płukanie nie pomaga. Wykalaczka nie chcę grzebać. Boję się że powstanie tam stan zapalny. Proszę o poradę co mam zrobić

Witam. Jeżeli dzisiaj miała Pani usuwanego zęba, to nie powinna Pani płukać tej okolicy w dniu dzisiejszym. Tym bardziej nie należy niczym dłubać w środku. Proszę starać się jeść drugą stronę. Delikatnie płukanie można rozpocząć od jutra. Kawałek bułki nie powinien zaszkodzić, ale ingerencja w ranę niestety już tak.