Prawdopodobieństwo algodystrofii i stan po operacji cieśni nadgarstka

Witam serdecznie.Jestem po operacjii cisnienia nadgarstka przeszlo 8miesiecy,bylam wczoraj u chirurga ktory stwierdzil prawdopodobienstwo algodystrofi. Czy moglby Mi Pan powiedziec cos wiecej na ten temat...Z gory dziekuje.Marta

Witam Pani Marto. Algodystrofia to zespół objawów klinicznych powstających najczęściej w wyniku urazów, choć przyczyny ją wywołujące mogą być różne. Może powstać w przebiegu chorób naczyniowych, zapalnych i neurologicznych. Jako powikłanie leczenia operacyjnego i zachowawczego oraz rzadko bez istotnej przyczyny. To przykre i wieloetapowo przebiegające schorzenie. Warto pokazać także neurologowi.