Blizna po operacji cieśni nadgarstka a ból i brak czucia w palcach

Po operacji / 15 lipca br. / cieśni nadgarstka powstała blizna, która skutkuje b.silnymi bólami i brakiem czucia w 3 pierwszych palcach. 20 zabiegów 4 różnymi "prądami" -bez poprawy. Czy operacyjne usunięcie blizny jest skuteczne i czy bezpieczne dla sprawności dłoni? / sugestia neurologa / . Lekarz operator-ortopeda powiedział,że nie chciałby operować powtórnie i próbuje jeszcze prądo-terapii. Czy są dostępne jeszcze jakieś inne metody usunięcia takiej blizny ? Z góry dziękuję

Czy operacyjne usunięcie blizny jest skuteczne i czy bezpieczne dla sprawności dłoni?
- Niestety, ale może okazać się, że tylko i wyłącznie skuteczne okaże się leczenie zabiegowe czyli usunięcie blizny i odbarczenie nerwu (zapewne łokciowego wynikające z opisu dolegliwości). Fizykoterapia pewnie okaże się nieskuteczna. Oczywiście ryzyko reoparacji jest większe niż ryzyko pierwszego zabiegu dla sprawności ręki, ale w takim przypadku, aby pozbyć się tych dolegliwości trzeba będzie podjąć się tego ryzyka.
Czy są dostępne jeszcze jakieś inne metody usunięcia takiej blizny?
- Nie niestety nie ma. Tylko zabieg chirurgiczny może w pełni doprowadzić do ustąpienia dolegliwości (wycięcie blizny i zrostów).