Prawdopodobieństwo ciąży a stosowanie prądów d'Arsonvala

Witam ,od jakiegoś czasu staram się o dziecko, jeśli tym razem by się udało,to byłabym ok. 5 dni po zapłodnieniu dzisiaj coś mnie zaślepiło, byłam u kosmetyczki i ona użyła miejscowo prądów d'Arsonvala, pytała czy jestem w ciąży,ja powiedziałam ,ze nie, dopiero po fakcie przemyślałam,że mogę być tylko o tym nie wiem, strasznie się martwię,że jakby co to coś może być nie tak, czy na tym etapie mogłam jakoś zaszkodzić dziecku,jakie mogą być skutki tego?,proszę o odpowiedź bo bardzo się martwię

Witam serdecznie. Przy zabiegach kosmetycznych w czasie ciąży musimy pamiętać, że nie możemy zastosować żadnych prądów, które mają działanie lecznicze czy też preparatów z kwasami. Odpada więc zastosowanie oczyszczania ultradźwiękami czy prądów d'arsonvala. Trudno jednak mówić o ewentualnych problemach związanych z zastosowaniem wspomnianej metody na płód. Najlepiej skontrolować swój stan u ginekologa.