Prawdopodobieństwo ciąży po stosunku z prezerwatywą 5 dni przed okresem

Witam. Kochalam się z chlopakiem 5 dni przed okresem, z prezerwatywa . I dostalam ten okres w terminie, bylo widać ze to nie tylko krew ale tez zluszczone endometrium i objawy okresu tez mialam, jednak byla to krótsza miesiączka niż zwykle. Ale czy w takim wypadku można byc w ciąży ? Jest to wgl możliwe? dziwnie sie teraz czuje, od stosunku minęło 16 dni, nie wiem moze to po prostu stres wywołany pójsciem na nowe studia tak na mnie działa, ale poszukuje odpowiedzi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Jeśli to Panią jednak uspokoi, sugeruję wykonanie testu ciążowego.