Prezerwatywa pękła 18. dnia cyklu - czy mogłam zajść w ciążę?

Witam, podczas stosunku pękła nam prezerwatywa, mój facet szczytował we mnie bez zabezpieczenia, bo dopiero po wszystkim się zorientowaliśmy. To był mój 18 dzień 28-dniowego cyklu. Nie stosuję innych zabezpieczeń. Wzięłam natychmiast pigułkę "po", ale przeczytałam, że karbamazepina osłabia jej działanie (a ja przyjmuję karbamazepinę). Czy jest szansa, że mogę być w ciąży?

Witam! Jeżeli Pani miesiączki są regularne, zawsze 28-dniowe to dni płodne przypadają na 8-17 dzień cyklu. Oznaczałoby to, że do stosunku doszło już w czasie trwania dni niepłodnych. Przyjęcie tabletki alarmowej znacząco obniżyło ryzyko ewentualnego zapłodnienia. Reasumując, wydaje się, że nie ma Pani podstaw do obaw o zajście w ciążę. Oczywiście, dla ostatecznego rozwiania wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy za 14 dni. Pozdrawiam