Prezerwatywy i globulki a ochrona przed ciążą

Witam,planuje z moim chłopakiem rozpoczęcie współżycia . Antykoncepcja hormonalna u mnie odpada,planuje założenie wkładki domacicznej z miedzią ,jednak do tego czasu chciałabym używać antykoncepcji mechanicznej. Jestem jednak bardzo przeczulona na punkcie ciąży i w związku z tym mogę pytanie brzmi : czy prezerwatywa i środki plemnikobojcze np. Globulki w połączeniu z "niekonczeniem" przez partnera w pochwie mogą mi dać niemal 100% zabezpieczenie? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Jedyną metodą dającą 100% skuteczność to wstrzemięźliwość. Jednak łącząc metody na pewno zwiększa się zabezpieczenie. Brak jest jednak dokładnych badań na ten temat.

Pozdrawiam.