Problem gubienia włosów u 25-latka

Witam, jestem mężczyzną lat 25. Mam bardzo gęste i mocne włosy, tzn. miałem. Rok temu nie byłem wstanie wyrwać sobie włosa z głowy, podczas mycia czy czesania nie traciłem nawet sztuki. Potem zaczął się problem, przez kilka dni okropnie swędziała mnie głowa, zmieniłem szampon (mimo, iż tamtego używałem już od dawna) swędzenie wyraźnie zmalało, choć czasem było odczuwalne, potem podczas mycia wypadło mi około 50włosów, przeżyłem szok, pomimo iż mówi się o dziennej normie do 100 włosów, to nigdy wcześniej włosów nie gubiłem. Od tego czasu zmieniłem szampon na bardziej specjalistyczny, dołożyłem peelingi skóry głowy, oraz płukanki octowe. Włosy od tego czasu nadal wypadają, średnio ok 30sztuk podczas mycia. do tego są słabsze. Zrobiłem komplet badań, morfologię, tarczycę, testosteron, cukier itp. wszytko w normie. Trycholog wykluczył chorobę skóry i powiedział, że nie jest w stanie stwierdzić przyczyny wypadania. Sam już nie wiem gdzie leży problem. Dotąd obwiniałem mocną kurację antybiotykową z zeszłego roku (20zastrzyków i 2tyg tabletek). Jednak mija już rok od kuracji i ok 7mcy od początku problemu z wypadaniem i problem nie mija. Dodam, że dziadkowie (90 ) i rodzice (50 ) mają gęste włosy i nie łysieją. W czym może tkwić problem? Pozdrawiam Ryszard.

Dzień dobry,
Wypadanie włosów jest spowodowane wieloma czynnikami. Wspomniana przez Pana antybiotykoterapia też może powodować utratę włosów ,podbnie jak np. stres. Oprócz wspomnianych przez Pana badań należy ocenić jeszcze poziom ferrytyny, żelaza, CRP, Prolaktyny, biaka całkowitego i progesteronu, TSH, ATPO, ATG. Należy też przeprowadzić dokłądny wywiad medyczny, jako że wiele chorób może wywołać wypadanie włosów. Następnie należy przeprowadzić dokłądne badanie trichoskopowe, najlepiej przez doświadczonego lekarza. Potem można włączyć leczenie farmakologiczne lub z zakresu medycyny estetycznej. Z doświadczenia wiem, że niektórzy Pacjenci, kórzy nie wymagają leczenia farmaklogicznego są zadowoleni z np. mezoterapii osoczem bogatopłytkowym czy terapii peptydowej. Z relacji Pacjentów wynika, żę po serii leczenia włosy stały się mocniejsze, nie są tak kruche jak przed leczeniem. Warunkiem skuteczności terapii jest zastosowanie kilku zabiegów. Szczegóły powinien podać lekarz przez rozpoczęciem terapii. W razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.