Problem przewlekłego wypadania i osłabienia włosów

Witam! Konsultowałam swój problem przewlekłego wypadania włosów z dermatologiem i zalecił mi zastrzyki z cocarboxylazy i witaminy b12, czy to dobre rozwiązanie dla tej przypadłości. Dodam że wypadanie jest przewlekłe od kilku lat,odrost powolniejszy włosy słabsze ciensze i jaśniejsze!
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Opryszczkowe "zimno"

Wywołana przez wirus HSV-1, pojawia się często w początkowym okresie choroby i objawia pieczeniem czy swędzeniem skóry ? mowa o opryszczce wargowej. Doktor Marcin Ambroziak udziela odpowiedzi na pytanie, dlaczego opryszczka często zostaje nazywana zimnem.

Lek. Bianka Małczuk
65 poziom zaufania

Witam. Proszę zastosować się do zaleceń lekarza dermatologa. Jeżeli objawy nie ustąpią, wskazana jest dalsza diagnostyka. Wypadanie włosów może być spowodowane przez czynniki zewnętrzne: kosmetyki, zabiegi fryzjerskie, jak i może wynikać z niewłaściwej diety, zaburzeń hormonalnych bądź choroby skóry. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-wypadania-wlosow http://portal.abczdrowie.pl/przeciw-wypadaniu-wlosow-kilka-porad http://portal.abczdrowie.pl/witaminy-na-wypadanie-wlosow

0

Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
www.lenartowiczclinic.pl

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty