Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z erekcją i oddawaniem moczu

Od dawna mam problemy z erekcją i oddawaniem moczu. Na usg wyszło zwapnienia na prostacie. Urolog przepisał jakieś leki i prostata wróciła do normy ale dolegliwości pozostały. 2 innych urologów twierdzili później że wszystko powinno być ok, ale tak nie było. Zbadałem poziom prolaktyny i testosteronu. Wyniki: prolaktyna 13ng/ml (4-15) testosteron 894ng/dl (249-836) a mam typowe objawy dla niskiego testosteronu (apatyczność itp.) Co mi może być? gdzie szukać pomocy? Co warto jeszcze zbadać?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Brak w poście określenia, jakie to są problemy z erekcją i oddawaniem moczu.
"Apatyczność" występuje w wielu stanach chorobowych somatycznych, a także psychicznych (np.depresja).
Na Pana miejscu zwróciłbym się w pierwszej kolejności do dobrego internisty w celu diagnostyki.
Zwapnienia w usg prostaty świadczą o przebytym stanie zapalnym.
Proponuję nie robić badań na własną rękę, tylko w współpracy z lekarzem.
Z problemami seksualnymi najlepiej udać się do lekarza seksuologa. W Krakowie ( i w Katowicach) przyjmuje dr A.Sipiński.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy