Z czego mogą wynikać problemy z erekcją i oddawaniem moczu?
Witam. Od około 6 lat żyłem ze świadomością , że mam zapalenie prostaty, bo tak mnie poinformował urolog po podaniu i po stwierdzeniu co mam za dolegliwości. Dwa dni temu podszedłem do innego urologa który stwierdził, ze tej prostaty nie mam opowiadając mu o dolegliwości oraz badaniu mnie palcem. Do rzeczy. Przy wysiłku bolą mnie pachwiny do tego mam problem z oddawaniem meczu ,oraz problem z erekcją. Wczoraj byłem na usg i stwierdzono u mnie przepukline z obu stron. Tutaj pytanie ,czy problem przy przepukline można mieć problemy z oddawaniem meczu i problem z erekcją? Jeśli chodzi o oddawanie moczu to jest nagłe mocne parcie.

MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
odpowiadając na Pana pytanie, to tak, przepuklina może powodować problemy z oddawaniem moczu i zaburzenia erekcji. Przepuklina to stan, w którym tkanki lub narządy przesuwają się przez ubytki lub osłabione obszary w ścianie brzucha. W przypadku przepukliny pachwinowej, tkanki mogą przesuwać się wzdłuż kanału pachwinowego, który zawiera ważne struktury anatomiczne, w tym nerwy i naczynia krwionośne, które są związane z funkcją moczową i erekcyjną.
Jeśli przepuklina uciska nerwy lub naczynia krwionośne, może to prowadzić do trudności z oddawaniem moczu i zaburzeń erekcji. W przypadku trudności z oddawaniem moczu może wystąpić nagłe i silne parcie na mocz, ale może to również obejmować problemy z wydalaniem lub słabym strumieniem moczu. Zaburzenia erekcji mogą obejmować trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.
Więcej o przepuklinie pachwinowej przeczyta Pan w naszym artykule, do którego odsyłam poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przepuklina-a-erekcja-czy-to-ma-zwiazek
https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-pachwinowa-objawy-leczenie