Zaburzenia erekcji i problemy z oddawaniem moczu

Witam Mam problem z moim penisem zrobił się miękki i wydaję mi się jakby się zmniejszył przez to też mam problem z oddawaniem moczu a dokładniej po oddaniu moczu występuje efekt kropelkowania co jest bardzo kłopotliwe.Penis także w czasie erekcji zrobił się bardziej miękki.Wcześniej się masturbowałem ale od niedawana nie robię tego i jakoś mniej więcej jak przestałem pojawił się ten problem co może być przyczyną i czy czekać czy iść do urologa?

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się w pierwszej kolejności do lekarza urologa. Jeśli leczenie zalecenia/ leczenie urologiczne nie przyniesie jednocześnie efektów w kwestii erekcji - do lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!

Witaj ! Objawy o jakich pan pisze są wyraźnym wskaźnikiem do wizyty u urologa - układ moczowo- płciowy u mężczyzn jest bardzo podatny na zakażenia i wszystkie anomalia związane z oddawaniem moczu są wyraźnym wskazaniem w tej sytuacji. , ewentualnie proszę się zgłosić do seksuologa po wizycie u urologa- jeśli będzie taka konieczność, powodzenia!

Witam, zaburzenia w oddawaniu moczu są sygnałem do konsultacji urologicznej. Przy okazji można zweryfikować zaburzenia erekcji. Zaburzenia erekcji należą do najczęściej spotykanych u mężczyzn zaburzeń seksualnych, dotyczą średnio 10% populacji. W ramach leczenia "doraźnego" można spróbować któregoś z preparatów doustnych (na receptę) jednakże na dłuższą metę należałoby ustalić przyczynę tych zaburzeń. Choroba może mieć podłoże organiczne i wówczas skutecznie może być leczona w zależności od przyczyny (cukrzyca, miażdżyca, choroby neurologiczne itp) lub czynnościowe i wtedy wskazana jest porada seksuologa. Proponuje zwrócić się do urologa i seksuologa. Pozdrawiam RH