Psychologiczne zaburzenia erekcji

Witam na czym polega leczenie psychologicznych zaburzeń erekcji? Mam takie stwierdzone erekcja jest osłabiona od tego czasu , nigdy nie było wcześniej z tym problemu partnerka wprowadzała nerwową atmosferę. Rozumiem że w przypadku leczenie pigułkami nie jest skuteczne? Słyszałem że zastrzyki w ciała jamiste są dosyć skuteczne niezależnie od czynników zaburzeń. O odpowiedź w sprawie zastrzyków proszę lekarza , seksuologa , urologa a pierwsza część jakiś psycholog. Bardziej preferuje medyczne.

Zaburzenia erekcji o podłożu psychologicznym leczy się psychoterapią - znajduje źródło problemu, przepracowuje je, niweluje i w ten sposób problem jest zamknięty. Na zaburzenia o podłożu psychologicznym farmakologia może przynieść "jakieś" efekty, ale bardziej doraźne - główny problem (na tle nerwowym) bowiem pozostaje nieruszony. Stąd na dłuższą metę problem nie znika, a jedynie jest ukryty pod warstwą medycznych specyfików. Polecam podjąć terapię z psychologiem-seksuologiem, który pomoże Panu pozbyć się problemu. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Samo sformułowanie, że "bardziej preferuje Pan rozwiązania medyczne" może wskazywać na psychologiczne źródła problemów seksualnych i blokady, trudności w tym obszarze.
Oczywiście, obszar zdrowia somatycznego i konsultacja z lekarzem seksuologiem jest właściwa i konieczna, ale wobec diagnozy psychogennych zaburzeń erekcji, właściwym kierunkiem jest podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Dzień Dobry Panu,

Z mojej strony, zachęcałabym Pana, by poeksperymentować, w relacji intymnej, czyli spróbować skupiać się życiu erotycznym, czyli na zwyczajnej bliskości, na przytulaniu, bez skupiania się tylko "na seksie" a bardziej na radości i lekkości "bycia we dwoje".

Bardziej nastawić się na odczuwanie i sygnały płynące z ciała, "pozaseksualne" i nie zadaniowo...

Bo tak to jest, że im bardziej się oczekuje i napiera, to tym bardziej pojawia się opór.

Zawsze może Pan skorzystać ze wsparcia seksuologicznego.

Życzę Panu satysfakcjonującej bkiskości,
irena.mielnik.madej@gmail.com