Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chwilowe zaburzenia dot. erekcji

Dzień dobry. Mój problem dotyczy słabej erekcji. Od 3 miesięcy współżyje z moją partnerką. Początek był ciężki. Mój członek opadał po chwilowym kontakcie. Problem nie występował w przypadku pieszczot i sexu oralnego. Po miesiącu problem całkowicie zniknął. I pojawił się znów 2 dni temu (dwie ostatnie próby tego dnia). Ponadto potrzebuje dużo czasu zanim dojdę. Często więcej niż partnerka (30-50min). Czy to chwilowe zaburzenia czy może coś poważniejszego? Co powinienem zrobić?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry,
To, czy Pański problem jest "chwilowy" i czy wynika z przyczyn fizjologicznych jest zależne od wielu czynników. Nie ma sposobu, aby móc przeprowadzić tutaj z Panem wywiad lekarski, dlatego zachęcam, żeby wybrał się Pan najpierw do lekarza urologa.
Aby dobrze się przygotować do wizyty proponuję, dokładnie obserwować częstotliwość i jakość swoich wzwodów (również wzwodów porannych), zwrócić uwagę na leki jakie Pan obecnie przyjmuje (ich efekty uboczne), zastanowić się nad prowadzonym trybem życia (czy coś się zmieniło w ostatnich miesiącach). Jeżeli lekarz po przeprowadzonym wywiadzie i po badaniach jakie Panu zleci stwierdzi, że nie ma przyczyn fizjologicznych, będzie to oznaczało iż należy popracować nad przeszkodami natury psychologicznej. Wtedy mogę zaprosić na terapię seksuologiczną, która trwa od 6 tygodni do ok.3 miesięcy (czas trwania najczęściej zależy od zaangażowania pacjenta w terapię).
Terapia skoncentrowana jest zarówno na kwestiach poznawczych przyczyniających się do owego problemu, jak i prostych ćwiczeniach behawioralnych (przeprowadzanych w środowisku domowym oczywiście). Jeżeli przyczyną zaniku erekcji jest blokada psychologiczna, terapia seksuologiczna prowadzona w nurcie poznawczo-behawioralnym rozwiązuje ten problem w 100% . Zatem odpowiadając na Pańskie pytanie, można wtedy powiedzieć, że "Tak, problem jest chwilowy".
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Boniuk

Seksuolog, psycholog, terapeuta młodzieży, dorosłych i rodzin.
0

Dzień dobry!

Trudno odpowiedzieć na Pana pytanie - konieczna jest dłuższa rozmowa, zebranie większej ilości informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych. Może Pan skonsultować się z seksuologiem.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy