Zaburzenia erekcji a spotkania z nową partnerką

Dzień dobry, mam problem. Rok temu podczas współżycia ze swoją byłą partnerką straciłem erekcję i mocno się tym przejełem. Później się roztaliśmy , a ja wpadłem amok analizowania i sprawdzałem erekcje przy kazdej okazji , mastrurbacji itd. a jak nagle spadała lub była słaba to analizowałem czemu to się stało. Teraz spotykam się z nową dziewczyną i boje się że sytuacja sie powtórzy tzn. erekcja będzie słaba lub będzie spadać. Wiem że moje problemy są psychogenne bo poranne erekcje są zwykle ok.

Dzień dobry!

Tak jak Pan słusznie się domyśla, problem ma prawdopodobnie charakter całkowicie psychologiczny i opiera się o stres, lęk i obsesyjne myśli dot. erekcji. Zachęcam więc przede wszystkim do racjonalnego i optymistycznego myślenia. W głębszej analizie i zmianie sposobu myśleniach, ćwiczeniach poznawczo-behawioralnych w tym zakresie itp. pomocna może być psychoterapia.

Pozdrawiam!

Mgr Justyna PiÄtkowska

Wydaję się że sprawa faktycznie wymaga jedynie spojrzenia seksuologicznego - w razie jakichkolwiek podejrzeń równoległych przyczyn biologicznych wymagana będzie diagnostyka laboratoryjna oraz ocena urologiczna. Powodzenia!