Jak leczyć zaburzenia erekcji u 26-latka?

Witam, mam 26 lat i mam problem z erekcją. Mimo, że byłem u różnych specjalistów i badania krwi wyszły poprawnie,to i tak bez rezultatu. Również nie pomagaja mi seksuolodzy. Ciężko mi zaufać lekarzą bo myślałem że pójdę do jednego i da mi odpowiedź. Jednak wszyscy gadają to samo, zamiast skierować na badania. Miałem robione usg jąder i wszystko wyszło w porządku. Co może być przyczyną??lekarze przepisali mi "viagre" i nie pomogło.. To znów zapłaciłem za wizytę i przepisał "Cialis". Dał gwarancję że zadziała jednak też nie zadziałało. Nie mam wogole erekcji. Sen mam regularny. Odzywiam się zdrowo, nie masturbuje się. Jednak nie miałem erekcji od pół roku. A jeszcze rok tem sam stał, gdy mi się siku chciało..

Witam. Hmmmm z tego co zrozumiałam z ostatnich zdań wynika, że nie ma Pan w ogóle erekcji. To byłoby rzeczywiście bardzo niepokojące i nietypowe w Pana wieku. Przede wszystkim proponuję skupić się na zastanowieniu się czy głównym czynnikiem wywołującym objaw jest czynnik psychogenny czy somatyczny. Więc:
1. Czy erekcja ustąpiła zupełnie, niezależnie od sytuacji (brak wzwodów porannych, brak wzwodów przy bodźcach seksualnych, które do tej pory wywoływały erekcję, bark wzwodu przy stałej partnerce/partnerze, brak wzwodu przy wszystkich partnerkach/partnerach itp. jeśli Tak - czynnik somatyczny/ Nie czynnik psychogenny
2. Czy występują polucje nocne (przy braku realizacji potrzeby seksualnej w inny sposób) N- somatyczny/ T-psychogenny
3. Czy wystąpiła nagła utrata erekcji bez wyraźnej przyczyny, np. nie wystąpiło uszkodzenie mechaniczne w wyniku wypadku N-somatyczny/T-psychogenny
4. Czy w Pana życiu w czasie ostatniego roku miały miejsce jakieś trudne sytuacje życiowe, które wywołały duży stres N-somatyczny/T-psychogenny
5. Czy ma Pan jakieś problemy kardiologiczne T-somatyczne N-psychogenne

Jeśli będzie więcej odpowiedzi wskazujących na przyczyny somatyczne, proponuję wybrać się do lekarza, najlepiej urologa ze specjalnością seksuolog. Oprócz wykonanych już badań warto zbadać prostatę oraz przepływ krwi przez ciała jamiste. Jeśli będzie więcej czynników psychogennych proszę wybrać się do specjalisty psychologa-seksuologa. Czasami można się zdziwić jak bardzo nasze nieuświadomione myśli potrafią wpłynąć na nasze fizyczne funkcjonowanie. Dodatkowo nadmienię, że często brak efektu po zażyciu tabletek na erekcję może oznaczać, że głównym czynnikiem jest czynnik psychogenny. Ma Pan już więc 1 punkt.
Dodatkowo wiele wnoszącą informacją jest to jak przebiegało Pana życie seksualne w ostatnim roku. Napisał Pan, że się Pan nie masturbuje. To jest bardzo ok, ale wtedy gdy Pana potrzeby seksualne są spełnione w pełni przez partnerkę/partnera. Zupełny bark masturbacji, nawet jeśli pozostaje się w aktywnym seksualnie związku, może oznaczać pewien rodzaj zblokowania potrzeby seksualnej. I tu znów pojawia się głównie czynnik psychogenny. Warto też zastanowić się nad ogólnym stanem Pana zdrowia, niektóre choroby lub zażywane leki mogą wtórnie wpływać na zaburzenia erekcji, np. cukrzyca, zaburzenia funkcjonowania tarczycy, zażywanie tabletek na depresję.