W jaki sposób leczyć zaburzenia erekcji?

Mam pewnego rodzaju problem z erekcją podczas stosunku. Normalnie, poza próbą nie mam żadnych kłopotów - wszystko dzieje się normalnie, dochodzi do pełnej erekcji. Natomiast gdy próbuję się zbliżyć z partnerką, to zaczynam się stresować i erekcja znika, albo jest bardzo słaba. Obecnie sama myśl o tym co się stanie sprawia, że nie mogę przestać myśleć o tym "czy będę gotowy". W jaki sposób poradzić sobie ze stresem? Czy istnieją jakieś ćwiczenia? Wolałbym nie brać leków, jednak jestem gotów na to

Witam
Przyczyn zaburzeń erekcji może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Barierę psychiczną stanowią przede wszystkim lęki,
kompleksy, nieprzyjemne doświadczenia związane
z inicjacją, przykre doświadczenia z przeszłości,
a także przesadne podporządkowanie wszystkich myśli
i działań staraniom się o to, by „dobrze wypaść”.
W efekcie blokada psychiczna, czyli tzw. impotencja
psychogenna i brak możliwości spontanicznego
osiągnięcia zaspokojenia seksualnego w układzie
partnerskim z kobietą.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań
i zniekształconych reakcji seksualnych , w wyniku
czego wypracowane zostaje właściwe,
satysfakcjonujące reagowanie seksualne.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry!

Według Pana opisu sytuacji właściwszą drogą leczenia niż farmakologiczna, jest raczej psychoterapia, ew. połączenie obydwu. Proszę skonsultować się z psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!