Jak ćwiczyć, aby osiągnąć pełny wzwód?

Witam, od kilku lat byłem samotny uprawiałem seks bardzo rzadko. Często zaspokajalem swoje potrzeby poprzez masturbacje. Od pewnego czasu spotykam się z kobieta próbowaliśmy uprawiać seks jednak mój członek nie mógł osiągnąć pełnego wzwodu. Domyślam się, ze to przez długa przerwę w regularnym współżyciu i masturbacji. Jak teraz mogę wrocic do normalności. Jak „ćwiczyć” żeby osiągnąć pełny wzwód przy normalnym stosunku?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odgadnąć, jakie są przyczyny i mechanizmy zaburzeń erekcji w Pana sytuacji oraz nie istnieją uniwersalne metody treningowe w leczeniu zaburzeń erekcji.

Być może sytuacja miała charakter jednorazowy, tak jak Pan wyjaśnia, związana np. ze stresem nowej sytuacji, pierwszego kontaktu po dłuższej przerwie. Jest to naturalne i przeważnie mija z czasem i pozytywnym nastawieniem obydwu stron.

Być może, jak również Pan przypuszcza, kwestią są utrwalone długoterminowo nawyki masturbacyjne.

Nie można też jednak wykluczyć innych przyczyn somatycznych, związanych z dynamiką stanu zdrowia itp.

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Witam Pana,
Przyczyn zaburzeń erekcji może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Barierę psychiczną stanowią przede wszystkim lęki,
kompleksy, nieprzyjemne doświadczenia związane
z inicjacją, przykre doświadczenia z przeszłości,
a także przesadne podporządkowanie wszystkich myśli
i działań staraniom się o to, by „dobrze wypaść”.
Również masturbacja często jest przyczyną zaburzeń erekcji .
Uprawiając masturbację wykształca się i utrwala fałszywe
nawyki reagowania seksualnego.
Możliwe, że nastąpiło u Pana trwałe zakodowanie
reakcji tylko na bodźce autoerotyczne.
Częste stosowanie masturbacji powoduje uzależnienie
od tego typu bodźców.
W efekcie blokada, brak wrażliwości na bodźce
wysyłane przez partnerkę w trakcie gry miłosnej,
a nawet brak reakcji na dotyk czy pieszczoty partnerki
oraz brak możliwości osiągnięcia zaspokojenia seksualnego
w układzie partnerskim z kobietą.
Warto omówić problem z seksuologiem.
W leczeniu tego typu zaburzeń doskonale sprawdza się
również psychoterapia.
Zachęcam Pana do skorzystania z psychoterapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii,
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań
i zniekształconych reakcji seksualnych , w wyniku
czego wypracowane zostaje właściwe, satysfakcjonujące
reagowanie seksualne.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl