Zaburzenia erekcji a ogldądanie filmów pornograficznych przez partnera

Witam, mam pytanie związane z erekcją mojego męża. Ma on 29 lat, od jakiegoś czasu staramy się o potomstwo. Niestety tu pojawia się problem, pewnego razu przyłapałam mojego męża na oglądaniu filmów pornograficznych, niby z tym skończył, ale od tego momentu podczas stosunku dochodzi do zaburzeń erekcji. Początkowo nie zanosi się na zanik wzwodu, kiedy zaczynamy stosunek wszystko idzie bez problemów po ok 10 minutach wzwód opada. Co zrobić? Czy istnieją metody leczenia danych zaburzeń?

Bywa, że "zadaniowe" podejście, czyli planowanie prokreacji - utrudnia realizację tego celu, czyli penis zamiast ejakulacji zmniejsza twardość, erekcja ustępuje...
Proponuję spokojne podejście do problemu, ale w wypadku braku samoistnej poprawy wskazana konsultacja seksuologa. W Łodzi jest dr Robacha, w Warszawie jest więcej specjalistów. Doświadczonym lekarzem terapeutą jest np. dr K.Bojar.
Pozdrawiam. JW, seksuuologia.org.pl

Dzień dobry.

Jest mało prawdopodobne, aby oglądanie filmów pornograficznych było przyczyną zaburzeń erekcji Pani męża. Możliwe, że bezpośredni wpływ na nią ma wspomniane przez Panią "staranie się" o potomstwo, w związku z czym seks, który dotychczas był przyjemnością i celem samym w sobie, stał się narzędziem do celu, czyli zapłodnienia.
Zadanie do wykonania, jakie ma w chwili obecnej Pani mąż, może skutecznie wpływać na jakość seksu i stan erekcji męża. Możliwe też, że mąż ogląda filmy pornograficzne, poszukując w nich dawnej, nieskrępowanej i "wyuzdanej" przyjemności, ponieważ seks w "realu" przestał mu się z nią kojarzyć.
Nawiasem mówiąc, 10 minutowy wzwód (i jak rozumiem taki sam czas trwania stosunku) jest raczej imponujący. Tak, czy inaczej - proponowałbym konsultację seksuologiczną.

Pozdrawiam.