Jak leczy się zaburzenia erekcji?

Witam Obudziłem się w nocy zlany zimnym potem, drgawkami i uczuciem mrowienia ciała w szczególności w okolicach szyi. Okazało się że mam problemy z erekcją i problem ten się sam nie rozwiązał. Wcześniej stosowałem dietę ketogeniczna/lowcarb i schudłem 10kg czułem się świetnie (zdrowy tryb życia) i wyleczyłem się z depresji ostatecznie ,ale niestety wyszedł kolejny problem który opisałem powyżej. Wyniki zrobiłem wszystkie są idealne. Poszedłem do androloga urologa przepisał mi Cialis 5mg, sport, wierzbownicę do picia i generalnie minimum 2l płynów dziennie. Stosuje terapię już drugi tydzień tabletki dziają ale jak pojawi się bodziec sexualny(obecnie nie mam partnerki, zostaje mi porno i własna wyobraznia). Poranne erekcję pojawiają się(dzięki tabletkom). Generalnie nie wiem co mi się stało i jestem przerażony obecna sytuacja. Prowadziłem przez pół roku zdrowy tryb życia(sen, dieta, sport) schudłem, wyszedłem z depresji i Nie wiem czy się wyleczę z tych zaburzeń erekcji. Mógłby mi ktoś potwierdzić albo wytłumaczyć jak się leczy zaburzenia erekcji i czy mam szanse wyjść z tego cały i wrócić do normalnych erekcji? Generalnie erekcja jest tylko po tych tabletkach ale nie chce ich brać do końca życia chce założyć rodzinę i czuć popęd seksualny tak jak kiedyś a teraz to wszystko jest niewyobrażalnie trudne i nie umiem sobie z tym poradzić. Proszę o jakieś porady. Dziękuję

Dzień dobry,

W Pana poście zwraca uwagę jego dramatyczny (by nie powiedzieć: "dramatyzujący") charakter, co wydaje się być dość zbieżne z Pana codziennym funkcjonowaniem. Mówiąc inaczej: Z opisu można wnioskować, że jest Pan osobą wrażliwą, a ta wrażliwość powoduje, że jest Pan nadmiernie wyczulony m.in. na punkcie swojej osoby i reakcji swojego organizmu. Tego rodzaju "nerwicowe" podejście do siebie może skutkować m.in. problemami z erekcją. Warto jednak dodać, że w sytuacji braku partnerki, z którą mógłby Pan podejmować współżycie seksualne, trudno jest mówić o zaburzeniach wzwodu czy innych "seksualnych" dolegliwościach.

Niezależnie od powyższego - skoro przyczyny obserwowanej zmniejszonej erekcji nie mają charakteru biologicznego (medycznego), czego dowodem są idealne, jak Pan nadmienił, wyniki badań - należałoby ich szukać w psychice. Z powyższego powodu sugerowałbym konsultację seksuologiczną bądź psychologiczną, podczas której mógłby się Pan przyjrzeć ogólnemu swemu funkcjonowaniu, nie tylko w kontekście Pańskiej sprawności seksualnej.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
www.abovo.bialystok.pl