Zaburzenia erekcji i kłopoty z wytryskiem

Hej, mam 31 lat, od 4 lat jestem sam. Porno i masturbacja towarzyszyły mi 3-4 razy w tygodniu. Ostatnio związałem się z 20-latką :-) po nieudanym związku. Wyznała mi, że ma problemy. Bardzo długo dochodzi i rzadko. Martwi się tym. Jesteśmy już po kilku zabawach ale nigdy nie doszła. Można było bawić się do znudzenia. Zacząłem się przejmować i przeszło na mnie. W trakcie seksu dochodzę za szybko lub opada (bez alkoholu też)! Dodam, że prowadzę leniwy tryb życia, palę i upijam się. Co robić?

Dzień dobry!

Jest naturalne i powszechne, że młoda kobieta, rozpoczynająca dopiero życie seksualne nie przeżywa orgazmów lub przychodzi jej to z trudem. Często wiąże się to z tzw. zespołem nierozbudzenia seksualnego. Dla kobiety orgazm nie jest reakcją odruchową, a procesem nauki osiągania satysfakcji.
Zazwyczaj poprawie tej sytuacji sprzyja czas, zbieranie kolejnych doświadczeń, dobra relacja z partnerem, stabilna więź, samoakceptacja, zwiększanie swojej wiedzy itp.

Z kolei uznawanie takich kontaktów seksualnych za nieudane (choć wcale takimi nie są, nie muszą być) przez Pana, może sprzyjać męskim trudnościom seksualnym. Warto pracować nad swoimi poglądami, założeniami, postawami wobec seksualności i związków.

Dodatkowo zaburzeniom erekcji sprzyja właśnie "leniwy tryb życia", alkohol i papierosy.

Pozdrawiam!