Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia erekcji u 25-latka

Witam, Mam 25 lat, miałem do tej pory kilkanaście partnerek seksualnych i nigdy nie miałem problemu z erekcją aż do dzisiaj. Moja obecna partnerka jest bardzo piękną kobietą, czekałem miesiąc czasu, zeby doszło między nami do zbliżenia, wielokrotnie byłem bardzo podniecony,a dzisiaj kiedy ona zdecydowała się w końcu na współzycie ze mna mój penis nagle odmówił posłuszeństwa proszę o radę czym to może być spowodowane?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Dzień dobry!

Sporadyczne zaburzenia erekcji od czasu do czasu zdarzają się każdemu mężczyźnie. Niekiedy trudno więc szukać przyczyny, bo "po prostu tak już jest".

Być może w Pana przypadku (jak zdarza się bardzo często) paradoksalnie przyczyną było nadmierne podniecenie, szczególna atrakcyjność sytuacji i partnerki, długo wyczekiwany stosunek. Taka atmosfera szczególnego podniecenia seksualnego, ale też silnego napięcia emocjonalnego i stresu (stres dotyczy także ważnych sytuacji pozytywnych, nie tylko negatywnych) może spowodować brak erekcji - mimo chęci, gotowości do stosunku i braku podobnych trudności w przeszłości.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy