Zanik erekcji podczas inicjacji seksualnej

Witam, mam problem otóż dzisiaj po spotkaniu z dziewczyna miało dojść do stosunku po grze wstępnej... Lecz mój członek odmówił posłuszeństwa i po prostu zrobił sie gumowy.. Juz mialem tak dwa razy jak dochodziło do zbliżenia. Jest to moja pierwsza dziewczyna i jestem prawiczkiem. Wcześniej często sie masturbowałam, ale nie miałem problemów z erekcja - pojawiły sie dopiero teraz jak juz mam wchodzić. Nie umiem po prostu dojść - nie wiem dlaczego. Mam 18 lat, proszę o pomoc. Dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza androloga, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Zaburzenia tego typu mogą być spowodowane stresem przed stosunkiem, może być konieczna psychoterapia.

Dzień dobry.

Wydaje się, że przyczyną zanikającej erekcji jest wspomniany brak doświadczenia w seksie oraz, jak można przypuszczać - zadaniowe podejście i wynikające z tego zdenerwowanie. Tego rodzaju dolegliwości mijają zwykle wraz z upływem czasu oraz większym skupieniem na osobie partnerki niż na własnej erekcji.

Dodać też trzeba, że zachowania seksualne to nie tylko stosunek genitalny, ale mnóstwo zachowań związanych z wzajemnym poznawaniem i odkrywaniem własnych potrzeb i reakcji - dlatego też, zanim przejdzie się do seksu w wersji "hard", warto doświadczyć jego odmiany w wersji "soft".

Pozdrawiam.